Osiedle domów Zendo Wilanów

22.04.2020

Na warszawskim Wilanowie powstaje osiedle domów jednorodzinnych Zendo Wilanów o zindywidualizowanej bryle i wykończeniu.

 

 

Projekt Zendo Wilanów zakłada zrealizowanie zespołu unikatowych domów jednorodzinnych w ramach wspólnoty osiedlowej, co wciąż jest fenomenem na polskim rynku nieruchomości. Deweloperem inwestycji jest Hype Development, który wkracza na rynek domów premium. Koncepcję architektoniczną osiedla skupiającego budynki jednorodzinne, z założeniem unikatowego charakteru każdego z nich, stworzyła pracownia Grupa Plus Architekci.

Przyszli mieszkańcy mają możliwość wyboru spośród dostępnych opcji w ramach kształtu bryły, rodzaju elewacji, a także rozkładu pomieszczeń i powierzchni – od 254 do 288 m². Domy Zendo Wilanów łączą generalne zasady, jakimi kierował się architekt przy projektowaniu.

 

– Projektując zespół ośmiu domów – bo taka liczba okazała się maksymalna z uwagi na wskaźniki wytyczone przez Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego – przyjęliśmy zestaw kryteriów, których spełnienie naszym zdaniem było w tym projekcie konieczne. To zróżnicowanie poszczególnych domów, nowoczesna architektura: czysta i funkcjonalna, nasłonecznienie działek, kameralność układu oraz spójny charakter całego osiedla. W ramach funkcjonalnych układów wnętrz kluczowe były dwie kwestie: otwarty, dobrze doświetlony plan parteru i piętro obejmujące trzy lub cztery sypialnie, z osobną pralnią i dużą garderobą. Rozmieszczenie tarasów wokół domu miało umożliwić korzystanie z nich w różnych porach dnia i roku, zależnie od preferencji domowników czy temperatury na zewnątrz. Charakterystyczny dwudzielny kształt obiektów to przemyślany zabieg: bryły budynków zostały w większości przypadków „rozbite” na dwa mniejsze obiekty, dzięki czemu uniknęliśmy nieprzyjaznej skali poszczególnych domów – tłumaczy architekt Tomasz Wuczyński, odpowiadający za projekt.

 

 

Na działce o łącznej powierzchni 6300 m² stanęło osiem budynków mieszkalnych w układzie czterech domów połączonych garażami, z których każdy ma oddzielną bramę wjazdową i podjazd do garażu, prywatną sferę tarasową, a przy tym wspólną przestrzeń frontową.

Dom położony najbliżej wjazdu na osiedle to reprezentacyjny obiekt o smukłej sylwetce drewnianej elewacji wentylowanej z pełnych profili drewnianych sosny termo, która jest trwała i nie wymaga bieżącego utrzymania technicznego. Mieści się w nim dwukondygnacyjna jadalnia i ma wysokie przeszklenie, co zapewnia dostęp dużej ilości naturalnego światła. W centrum położona jest kuchnia z wyspą i osobną spiżarnią, podczas gdy na piętrze – podobnie jak we wszystkich domach – ulokowane zostały sypialnie. Przy domu znajduje się ogródek, natomiast na dachu garażu został przewidziany taras.

 

 

W innym budynku znajduje się ponadpięćdzisięciometrowy salon z jednej strony zamknięty bryłą kominka, a za sprawą przeszklenia, jego drugim ograniczeniem jest taras i ogród. Do tego dwie z czterech sypialni na piętrze mają loggię umieszczoną nad tarasem.

Powstanie też kameralny dom położony na skraju osiedla, z elewacją wykończoną drewnem i elementem tynkowanym, w którym wejście do domu umiejscowiono w podcieniu.

 

Przeczytaj też: Kłopotowskiego No11 – nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Linia metra M2 – nowe stacje otwarte. ZDJĘCIA

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in